Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 8:23 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Tuulekaer
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 26, 2010 8:31 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mai 26, 2010 8:24 pm
Postitusi: 1
Mind huvitab tuulekaer ja teiste kogemused temaga. Kummal juhul on tuulekaera vähem, kas otsekülvil või traditsioonilisel külvil? Ning millise preparaadi kasutusel on märgata kõige rohkem mõju?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tuulekaer
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 27, 2010 4:09 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Erilist vahet pole, see elukas idaneb mõlemal juhul. Siiani on "Puma" preparaatidest levinuim, mis seda tõrjub (odrast ja nisust). Võib-olla on mõni uus ka nüüdseks turule jõudnud, ei tea.

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tuulekaer
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 27, 2010 6:46 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Veebr 06, 2010 3:54 pm
Postitusi: 12
ükspäev sai käia just pumat ostmas... Müüja väitis et neil mingi uus asi veel(nime enam ei mäleta) mis tuulekaera vastu, pidi mingeid teisi kindlaid asju ka veel tõrjuma. Ja ka veits kallim (õiget hinda ta veel öelda ei osanud, kuna nii uus asi et polnud talle veel antud müügihinda vms)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tuulekaer
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 06, 2010 8:05 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
lugesin just et puma ei tohi segada banveli ja MCPA-ga aga kas eraldi pritsida võib sama põldu näiteks mingi nädalase vahega?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tuulekaer
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 06, 2010 10:15 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Endal sai sellel aastal võetud seda uut oli vist Axel.Muidu alati oli Puma ja kurtnud pole jah kunagi.Aga segada ei saa seda uut ka MCPA ga.vist sai segada Granstariga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tuulekaer
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 06, 2010 10:51 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 9:05 am
Postitusi: 31
Axial 50 EC

_________________
Claas Ares 697 Claas Tucano 320


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tuulekaer
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 07, 2010 9:24 am 
Eemal

Liitunud: Reede Sept 05, 2008 6:13 pm
Postitusi: 112
Tombo WG


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tuulekaer
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 07, 2010 2:41 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
urm71 kirjutas:
lugesin just et puma ei tohi segada banveli ja MCPA-ga aga kas eraldi pritsida võib sama põldu näiteks mingi nädalase vahega?

Loe pakendilt, kui pikk nende preparaatide töö-oode on, peale seda võid pritsida küll.

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tuulekaer
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 22, 2012 9:13 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
Uuendaks vana teemat.
Kaks aastat pea möödas, aga preparaadid vast ikka samaks jäänud.
Eelmine aasta sai meil kasutatud nii puma kui axial 50 ec. Ei julge miskit kindlat nüüd öelda, aga tundus et Axial mõjus ikka paremini. See aasta saab proovid hoopiski nisul Tombot, et kuidas teistel kogemused on?
Ja kas pritsite pigem varem, kui kõik taimed pole ehk veel tärganud, või mõikab ka hilisemas kasvufaasis? Kahte korda nüüd ka ei jõua pritsida.

edit: tegelt nimekiri valikust ikka päris pikk, https://www.google.ee/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0CDoQFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.pma.agri.ee%2Fdownload.php%3Fgetfile2%3D2995&ei=ZlWUT4sOjs_hBI_dvNAP&usg=AFQjCNFXAErG5uItLlDpb1zzzHYzE0vXMg&sig2=AlXiu0J8s-lXJR4rwmnw1g&cad=rja


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tuulekaer
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 25, 2012 10:58 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
liivaku kirjutas:
...aga tundus et Axial mõjus ikka paremini.
Nii mõnigi väidab sama asja. Endal eelmisel aastal ka pumaga veidi ebaõnnestus.
liivaku kirjutas:
Ja kas pritsite pigem varem, kui kõik taimed pole ehk veel tärganud, või mõikab ka hilisemas kasvufaasis? Kahte korda nüüd ka ei jõua pritsida.
Oleneb kindlasti ka ilmastikust ja kultuurist, kuid olen üritanud pigem veidi hilisema pritsimise teha seetõttu, et ka hilisvõrsed oma laksu kindlasti kätte saaks, muidu teine rinne annab ikka seemneid.

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tuulekaer
PostitusPostitatud: Reede Apr 27, 2012 10:56 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 8:04 pm
Postitusi: 38
Nõus igati Aare väidetega. Axiali kohta veel niipalju, et sellest aastast on olemas ka AxialOne, midu sama aga lisatud juurde veel florasulaami kaheiduliste tõrjeks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tuulekaer
PostitusPostitatud: Reede Aug 01, 2014 4:02 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Kas tuulekaera esinemisel põllul on ka mingi kohustus teda tõrjuda. Endal põllud peale ühe tuulekaera vabad, aga ühel teisel kellega mitmel pool põllud kõrvuti, on viimase kahe aastaga asi käest läinud. On teda nii rapsi kui odra sees ja mitte vähe. See üks põld, kus mul tuulekaer sees , oli ka ennem selle põllumehe kasutuses ja nüüd esimest aastat minu käes. Üks hetk ehmatasin päris ära kui palju seda seal on aga õnneks axial tegi hea töö. Kuna endal külvikorras ka kaer siis on soov enda põllud puhtana hoida ja selle ühe põlluga ka jõuda selleni, et ta tuulekaera vaba on. Samas olen täheldanud, et kõrvalpõllult levib ka minu põllule. Need olen üldiselt käsitsi ära korjanud.
Mulle on meelde jäänud, et tuulekaera tõrjeks on vaja mingi tõrjekava vms koostada. Aga kuidas käituda, kui mõni ei hooli sellest, et ta rapsipõld kohati kaerapõlluna välja näeb.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tuulekaer
PostitusPostitatud: Reede Aug 01, 2014 5:48 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
Ilus see ei ole, aga eks helista Põllumajandusametile ja kaeba ära. Seadus on olemas, mis kohustab tõrjekava tegema ja seda järgima, aga otsestest karistustest ei tea. https://www.riigiteataja.ee/akt/115032011024?leiaKehtiv
Kiidan ka teemas olles Tombot. Teeb puhta töö kui õigel ajal jaole saab.
Kahjuks tuulekaer aeg ajalt lööb siiski ka oma põldudelt välja (hernes näiteks)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tuulekaer
PostitusPostitatud: Reede Aug 01, 2014 8:37 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Mul on tuulekaera osas selline küsimus, et miks on nimetatud taim riiklik vaenlane, mis on temas hullemat, kui sinepis, pujus, ohakas ja orasheinas vms. Tuulekaer tundub pigem visuaalne probleem, ma ei kujuta ette kuidas tuulekaerast põllul saaks tekkida märgatav saagi langus, aga eelmainitud umbrohud on kõik võimelised tekitama märgatavat saagi langus, aga need ei häiri riiklikul tasemel kedagi sel määral.
Seemne tootmises ma muret mõistan, aga söödavilja puhul on asi kummaline, Baltic Agrol on isegi "hinnakiri" selle kohta palju maha võetakse vastavalt terade arvule - just kui oleks tuulekaer kivi mis veskisse kinni jääb ja lehmal kõhu lahti võtab.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tuulekaer
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 03, 2014 3:38 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
liivaku kirjutas:
Kiidan ka teemas olles Tombot. Teeb puhta töö kui õigel ajal jaole saab.


Minu kogemus Tomboga on vastupidine, õigel ajal tehtud tõrje ja taimed tõmbasid kollaseks algul kuid hakkasid uuesti kasvama ja nüüd on üle vilja. Ei teinud Tombo minul "puhast tööd".


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.