Tänane kuupäev Pühapäev Mai 19, 2024 4:35 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 56 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 28, 2008 9:57 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
Kalle kirjutas:
Arva maksudest ja kooliharidusest mida tahad. Ma tahan lihtsalt öelda,et see mida sina avalikus foorumis propageerid, on möga. Minu töömees loeb seda siit, siis vaatab lepingust oma töötasu ja mina pean homme paberi peal mehele selgeks tegema, et hoopis sina tõmbad oma töömeest täie raha eest. Ei maksa sa talle ületunde 1,5x ,riigipüha 2x , ei maksa sa talle väljateenitud puhkusetasu või kompensatsiooni, ei ole tal haiguskindlustust, töötukindlustust,pensionärina elab kui rott. Üks tund või üks kuu- mingit vahet pole.
Minu pärast tee kuidas tahad, aga ära siin sellest kõva häälega pasunda. Enamus siinsetest sellides alles tahavad põllumeheks saada ja lollusi õpetada pole vaja.



nõustun!

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 28, 2008 10:21 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Kalle kirjutas:
Arva maksudest ja kooliharidusest mida tahad. Ma tahan lihtsalt öelda,et see mida sina avalikus foorumis propageerid, on möga. Minu töömees loeb seda siit, siis vaatab lepingust oma töötasu ja mina pean homme paberi peal mehele selgeks tegema, et hoopis sina tõmbad oma töömeest täie raha eest. Ei maksa sa talle ületunde 1,5x ,riigipüha 2x , ei maksa sa talle väljateenitud puhkusetasu või kompensatsiooni, ei ole tal haiguskindlustust, töötukindlustust,pensionärina elab kui rott. Üks tund või üks kuu- mingit vahet pole.
Minu pärast tee kuidas tahad, aga ära siin sellest kõva häälega pasunda. Enamus siinsetest sellides alles tahavad põllumeheks saada ja lollusi õpetada pole vaja.

Vabandan, et lugesin. Olen FIE, ei saa ületundide eest, riigipühadel, ega puhkuse tasu. Hea, et haigekassa on, ptüi, ptüi........ Töötukindlustus vist minu jaoks ei kehti. Oskab keegi öelda vanalt minnakse nii 25 aastapärast pinsile?
Kui saladus ei ole mis number sinu töömehel lepingust vastu vaatab? Luban, et valjusti ei pasunda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 28, 2008 10:50 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2008 8:29 pm
Postitusi: 209
Asukoht: saaremaa
jõudu tööle


Viimati muutis muftu, Pühapäev Nov 30, 2008 11:18 pm, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 28, 2008 10:50 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Dets 03, 2007 8:46 pm
Postitusi: 195
Asukoht: Järvamaa
FIE- na oled iseenda peremees- maksad palju kott kannatab. Lisaks saad hulga väljaminekuid kuluks kanda. Tegelikult ei tea ma FIE-de elust palju.Pinsile neid vist ei lastagi :wink:
Palga kohta on meil lepingus kirjas et see rohkem meie omavaheline asi. 100 kr/h jääb see kindlasti kaugele. See-eest haritakse oma peenrad, veetakse puud,lükatakse oma teed ja niidetakse oma heinad minu masinatega ja minu küttega. Sellel suvel said kaks meest mõnel kuul suurema palga, kui mina ettevõtte juhina.Tööd tehti selle eest mehiselt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 28, 2008 10:57 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2008 8:29 pm
Postitusi: 209
Asukoht: saaremaa
jõudu tööle


Viimati muutis muftu, Pühapäev Nov 30, 2008 11:18 pm, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 28, 2008 11:07 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2008 8:29 pm
Postitusi: 209
Asukoht: saaremaa
jõudu tööle


Viimati muutis muftu, Pühapäev Nov 30, 2008 11:18 pm, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 29, 2008 8:45 am 
Eemal

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 6:52 am
Postitusi: 373
see on ju ettevõtja isiklik raha.
ma palkan töömehe ikkagi selleks et see sisse tooks mitte nagu nad arvavad, et mul pole rahaga muud teha kui neile palka maksta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 29, 2008 9:19 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
muftu kirjutas:
teen ise hinnaotsa lahti ... eelmine aasta küsisin vallalt 450 eek/h


Kui Sa maksad poole sellest rahast palgaks, siis tekib minul küsimus, kas Sa mitte jälle riiki ei peta ja ots otsaga kokku tulemiseks lumehooldust sinise kütusega ei tee.

See mis toimub teravilja ja rapsi hinnaga ei ole eriti meie teha. Meie teha on suurem saak võimalikult väikeste kuludega. Hakka sellest peale ja jõuad varsti ka enda poolt välja öeldud töömehe palgani.

Kuna Sa nii palju plärised, siis ma ütlen veelkord- põllumajanduslikud tööd teeme naisega kahekesi. Korra sai ka töömehi proovitud, aga see läks pagana kulukaks- uued masinad hakkasid lagunema, traktor sõideti sodiks, töö kvaliteet ei kannatanud mingit kriitikat jne jne. Palgakulu oli selle kõige kõrval köömes. Sai saadetud oma kulu ja kirjadega kooli, et meestest asja saaks, tuhkagi. Kes ei taha, see ei tee ja raha eest seda ei osta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 29, 2008 10:36 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Dets 03, 2007 8:46 pm
Postitusi: 195
Asukoht: Järvamaa
Kirjutan nüüd hästi aeglaselt, et ka kõige nürim jälgida jõuaks.
Varimajandust ja valetamist ei poolda.Kõike,mida annan, teen või maksan on ametlik.
Must palk ja rahapesu on kaks iseasja.
Kala nähaksegi ainult seal, kus on kala.
Ka maasturi liising tuleb ettevõttel või talul teenida. Kulutada või investeerida saabki ainult seda, mis on tööga teenitud. Toetused on ise teema ja solgivad tegelikku pilti.
Aegajalt tuleb töötajatega nende panuse ja palga suhte üle arutada just seetõttu, et keegi on kuskilt kuulnud, et keegi on kusagil maksnud miljon krooni kuus ja tööd vist ei peagi selle eest tegema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 29, 2008 4:11 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Kalle kirjutas:
FIE- na oled iseenda peremees- maksad palju kott kannatab. Lisaks saad hulga väljaminekuid kuluks kanda. Tegelikult ei tea ma FIE-de elust palju.Pinsile neid vist ei lastagi :wink:
Palga kohta on meil lepingus kirjas et see rohkem meie omavaheline asi. 100 kr/h jääb see kindlasti kaugele. See-eest haritakse oma peenrad, veetakse puud,lükatakse oma teed ja niidetakse oma heinad minu masinatega ja minu küttega. Sellel suvel said kaks meest mõnel kuul suurema palga, kui mina ettevõtte juhina.Tööd tehti selle eest mehiselt.

Kas oled ettevõtte väljamaalase käest ära ostnud et "sinu" masinad tööd teevad?

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 29, 2008 11:21 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2008 8:29 pm
Postitusi: 209
Asukoht: saaremaa
jõudu tööle


Viimati muutis muftu, Pühapäev Nov 30, 2008 11:29 pm, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 29, 2008 11:26 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2008 8:29 pm
Postitusi: 209
Asukoht: saaremaa
jõudu tööle


Viimati muutis muftu, Pühapäev Nov 30, 2008 11:35 pm, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 29, 2008 11:29 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2008 8:29 pm
Postitusi: 209
Asukoht: saaremaa
jõudu tööle


Viimati muutis muftu, Pühapäev Nov 30, 2008 11:19 pm, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 30, 2008 8:35 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Piinlik tunnistada, aga ei meenu midagi majanduse aluste kohta minu koolist.
Tundub aga, et üks räägib aiast, teine aia august. Kuigi teema on traktoristi tunni hind, räägib muftu naisevennale makstud tagastamatust laenust, meeleheast, kingitusest…… Ja see mis naisevend traktori roolis teeb on pigem oskuste lihvimine, et muutuval tööturul konkurentsis olla, söögiisu tegemine, võimlemine roolis, et õhtul parem uni tuleks…… Kaks asja aga ei ole aga omavahel kuidagi seotud. :wink:
Teen ise ka teise fie-ga koostööd, kuid alati on tehtud vastavad arved teostatud tööde kohta, märked raamatupidamisse tasaarvelduste kohta. Kuigi antud teema on kui kahe teraga mõõk, kes meist tahab oma tegemistega nii väga mitte põllumajanduslik olla.

Teema on sama, kui küsida PRIA-st toetust nt. odrapõllu eest mida üldse ei külva ega hari ja saadagi seda. Jama on siis kui kontrollima hakatakse. Kindlasti on karistus väiksem 3-4 hektari eest kui 300-400 oma.

Talunike asendusteenistuses on töölise tunnitasu minu teada üle 100 kr. Poole maksab tööandja teise riik (kas maksudega või ilma ei tea). Kel huvi võib uurida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 30, 2008 8:38 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Kalle kirjutas:
Palga kohta on meil lepingus kirjas et see rohkem meie omavaheline asi. 100 kr/h jääb see kindlasti kaugele. See-eest haritakse oma peenrad, veetakse puud,lükatakse oma teed ja niidetakse oma heinad minu masinatega ja minu küttega. Sellel suvel said kaks meest mõnel kuul suurema palga, kui mina ettevõtte juhina.Tööd tehti selle eest mehiselt.

Sa räägid siin vist poolikut tõde. FIE peaks antud juhul tegema raamatupidamise eeskirjadesse märke. Traktor ja küte, buldooser, käru, vikat ettevõtlusega seotud kulutused ütleme 55/45 (või 99,99/0,01) teine osa isiklikuks kasutamiseks. Kui antud lause eeskirjades sees peavad instantsid tegema sulle vajadusel selgeks milline on loogiline suhe. Osaühingul pead vist maksma erisoodustust nagu sõiduautol. Palju see buldooseri pealt on??
Sinuga ei juhtu midagi. Praegu võib mõni heasüdamlik mesinik siin foorumis lugeda ja anda oma meeämbri oma töötajale nt. grillpeo salati alla. Instantsid tõlgendavad seda aga ettevõtte vara kasutamist isiklikuks tarbeks. Tekkib tagasimaksmise nõue. Tekkivad viivised, intressid. Juhtub olema kehvem meeaasta ja fie-l läheb maksuvõla katteks maja ja maad. Sinul osaühinguga on mõisa värk, võid veel omanikele öelda: „ise olite lollid, et sellise ohmu pukki panite…..“


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 56 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.