Tänane kuupäev Pühapäev Mai 19, 2024 5:31 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 264 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: load...
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 06, 2010 11:22 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juun 09, 2009 11:51 pm
Postitusi: 227
Asukoht: Tartu/Maaritsa
Vasras on kaks autot, mina harjutasin Volvo FL7'ga. Arvestades nende masinate maksumust, ülalpidamis kulutusi ja igasuguseid kes neid hooravad - ei olegi mõtet peale "parsade" midagi omada.
Arkis on plats ikka mõlemaga, soolo masinal on üle vasaku/parema garaazi, külgboks, sirgjooneline tagurdamine. Käruga on üle vasaku ja sirge tagurdamine. Üldiselt on peeglitega lihte, kui on head peeglid :lol: See pea aknast väljas ja uks lahti kuskil turvavöö küljes rippuda on suht nutune teema!? Võõras keskkonnas tõmban ma käsika peale, lähen uurin elu ja siis hakkan tagurdama :roll:

_________________
Töö on lolli lõbu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: load...
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 06, 2010 9:55 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 01, 2009 2:20 pm
Postitusi: 216
No CE peegliga jebima hakata, no ma ei tea, eks kõik on kõige osavamad.
Mina panin küll tuima pea aknast välja kui vaja, ust päris lahti tegema ei hakanud ja polnud ka vajadust kui aus olla.
Ja loomulikult on sellised suured masinad autokooli omad millega eksam tehakse. Sama teema mis traktoritega.

Muidugi CE'd tehes oli päris humoorikas see et eksamil hakkas mingi tuli vilkuma ja karjuma, mina ka välja ei teinud ja sõitisn edasi. Pärast alles Merbach (oli vist nii kirjutatud) mainis et ahh see on õhk (külmaga pidi jebima) ja see on normaalne et see kes eksameid läbi viib teab seda.
Sellises korras masin siis.

Ahh üldiselt ma olen siiski rahul kuna raha mis nad võtsid oli võrreldes teistega ikka mega normaalne. Kurat kulutasin too aasta mingi pea 16 500 lubade peale kokku vist. Väikesele põllumehele ikka mega väljaminek.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: load...
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 11, 2010 3:47 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
T kat- sõidueksam sooritatud :P nädala pärast lään võtan uued load ära :)
Nüüd millagil C'd ja E'd õppima :)

Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: load...
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 28, 2010 3:50 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 27, 2009 2:14 pm
Postitusi: 15
Mul siis ka olemas T, C1 ning B-kat. load :lol:
Järgmine aasta tulemas A-kat. ka :roll:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: load...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2010 10:23 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juul 15, 2008 11:14 pm
Postitusi: 499
Asukoht: Võrumaa
Nüüd kui liiklusseadus suudeti edasi lükata võiks Põllumeeste foorum teha ühisavalduse Riigikokku teemal T-kat load ja autokäruga sõit. Nimelt tehakse T-kat eksam kõik haagisega, aga T-kat lubadega ei saa oma lubadesse BE-kati. Ma saan aru küll, et CE/DE-katiga saad BE automaatselt, aga miks ei sa T-katiga BE lube? Väga paljud põllumehed peavad ju vedama väga tihti üle 750 kg haagist autoga, et odavamalt majandada (sööda vedu, turule, jne). Mind üksi äkki ei kuulata, aga kui palju inimesi võtab sõna siis äkki võetakse arvesse.
Samas kas keegi oskab ütelda, mis sellest topeltrataste loost sai (pidi võtma vist teedevalitsuselt loa teel sõitmiseks)?

Simo, mis su lubade viimane number on?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: load...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2010 10:34 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
hillar kirjutas:
Nüüd kui liiklusseadus suudeti edasi lükata võiks Põllumeeste foorum teha ühisavalduse Riigikokku teemal T-kat load ja autokäruga sõit. Nimelt tehakse T-kat eksam kõik haagisega, aga T-kat lubadega ei saa oma lubadesse BE-kati. Ma saan aru küll, et CE/DE-katiga saad BE automaatselt, aga miks ei sa T-katiga BE lube? Väga paljud põllumehed peavad ju vedama väga tihti üle 750 kg haagist autoga, et odavamalt majandada (sööda vedu, turule, jne). Mind üksi äkki ei kuulata, aga kui palju inimesi võtab sõna siis äkki võetakse arvesse.



Väga hea idee, mulle oleks ka seda hädasti vaja. See oleks ülihea variant.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: load...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2010 10:36 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
hillar kirjutas:
Nüüd kui liiklusseadus suudeti edasi lükata võiks Põllumeeste foorum teha ühisavalduse Riigikokku teemal T-kat load ja autokäruga sõit. Nimelt tehakse T-kat eksam kõik haagisega, aga T-kat lubadega ei saa oma lubadesse BE-kati. Ma saan aru küll, et CE/DE-katiga saad BE automaatselt, aga miks ei sa T-katiga BE lube? Väga paljud põllumehed peavad ju vedama väga tihti üle 750 kg haagist autoga, et odavamalt majandada (sööda vedu, turule, jne). Mind üksi äkki ei kuulata, aga kui palju inimesi võtab sõna siis äkki võetakse arvesse.


Ei usu, et sellest midagi tuleb, sest Autokoolid ja ka riik läbi maanteeameti tahab ju raha saada. Aga küsija suupihta ei lööda, vaid antakse jalaga perse...

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: load...
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 23, 2010 10:18 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
hillar kirjutas:
Simo, mis su lubade viimane number on?


2

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: load...
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 23, 2010 3:43 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
hillar kirjutas:
...aga miks ei sa T-katiga BE lube? ...

Kõige õigem oleks küsimusega pöörduda maanteeametisse (arki), need kindlasti vastavad MIKS ei saa. Tõenäoliselt teema selles, et T-kati masinatel on kiiruspiirang. Riigikogu seda muutma vaevalt hakkab, ja raha on kassasse juurde nagunii vaja, tihti isegi vahendeid valimata.

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: load...
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 23, 2010 4:35 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
Aare kirjutas:
hillar kirjutas:
...aga miks ei sa T-katiga BE lube? ...

Kõige õigem oleks küsimusega pöörduda maanteeametisse (arki), need kindlasti vastavad MIKS ei saa. Tõenäoliselt teema selles, et T-kati masinatel on kiiruspiirang. Riigikogu seda muutma vaevalt hakkab, ja raha on kassasse juurde nagunii vaja, tihti isegi vahendeid valimata.


CE'd ei saa nt koos teha- see ka saast. Peab kaks korda noid riigilõive maksma :roll:
Kahtlen ka sügavalt, et see T-kat omades BE automaatne saamine võimalikuks saab.

Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: load...
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 25, 2010 6:48 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Okt 04, 2009 11:20 am
Postitusi: 119
Asukoht: Võrumaa
[quote=]CE'd ei saa nt koos teha- see ka saast. Peab kaks korda noid riigilõive maksma :roll:
Kahtlen ka sügavalt, et see T-kat omades BE automaatne saamine võimalikuks saab.

Simo.[/quote]

Miks ei saa? Tegin 2008 C ja 2009 CE. Vahelpeal lube välja ei võtnud. Tuleb lihtsalt arki töötajaid moosida :wink:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: load...
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 02, 2011 7:35 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 23, 2008 11:16 pm
Postitusi: 716
Asukoht: Pärnumaal
kõrgemate kohtade uusaasta lubadus?

http://www.maaleht.ee/news/maamajandus/ ... d=36120233


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: load...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 05, 2011 8:42 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Dets 06, 2010 6:43 pm
Postitusi: 6
Esmalt tuleks endale selgeks teha millise käruga sa võid sõita ilma BE katita . Ma kasutan haagise vedamiseks volvo245 -te , sellega võin vedada 1500kg registri massiga haagist (haagisel peavad pidurid olema) ja selleks pole mingit E katti vaja .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: load...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 05, 2011 10:53 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Ja mul passatil isegi 1600 haagist piduritega.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: load...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 05, 2011 11:39 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Kusjuures jah Volvo 245 on üks hea tank, millega "rasket" haagist vedada!

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 264 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.