Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 1:24 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 149 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 17, 2012 11:51 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Noh, Pari, sõltub kas ise oled gurmaan või mitte. Joo näiteks 6 a kuivas ruumis lahtises pakis seisnud kohvi, või tee lahtises pakis seisnud suitsu, või ma ei tea veel mida :lol: Kunagi sai vahel harva mõni pläru tehtud, siis oli küll vahe, kas suitsupakk pikalt lahtiselt seisnud või värskelt avatud. Lehmaga sama teema. Panin tähele, et krimpsutavad nina ka selle heina peale, mis korralikult päikese käes ära pleekinud (vihma polnud saanud) ja ilmselt ka hea aroomi kaotanud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 17, 2012 4:37 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
sellest toiteväärtusest mis tal tehes oli on alles veel võibolla 10-20% eks ta kõhtu täidab aga muidu jama.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 24, 2012 5:47 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Kas keegi oskab öelda millised need söötmis rõngad on paremad.Olen näinud neid kahte sorti.Ühed on sellised kinnisemad kust loom peab pea läbi pistma ja teised millel on sellised kaared paenutatud mille vahelt siis loom sööb.Ma mõtlen neid mille sisse silorullid käivad ja hein ka.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 07, 2012 8:27 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 07, 2012 4:50 pm
Postitusi: 8
Asukoht: Viljandimaa
Tere kaasvõitlejad.
Sain ka lõpuks foorumisse sisse ja kohe tuleb hakata ka küsimustega pommitama.
Nimelt nüüd vaja teada konkreetselt kui palju maad on vaja herefordi tõugu veistele. Mitu looma siis tohib panna 1ha?
Kuna olen alustav siis endal veel hetkeseisuga vähe maad, esimene aasta plaan kindlasti osta söödad. sest nagu mainisin, maad vähe, 13,3 ha haritavat põllumaad. hoone on olemas kuhu loomad saavad talvisel ajal ja tormisel ajal varju minna. küll betoonpinnasega, aga saab allapanu panna. Siit foorumist olen välja lugenud, et 15 herefordi peale läheb kuskil ruloon silo päevas, aga kui palju läheb muud sööta?
Loodan, et ei ole väga rumalad küsimused, eks neid tuleb minu poolt ikka veel ja veel.
Lisaks veel nii palju, et kuna hetkel pole äriplaan valmis siis natuke veel aega nende asjadega tegeleda kuniks plaani valmis saan. Peab ju ikka enne kõik omale selgeks tegema, loomulikult praktika õpetab paremini aga päris tundmatus kohas ei taha ka pea ees vette hüpata.
Lisaks veel ühe küsimuse. Kuna mul see maa on katastriandmetes maatulundusmaana siis kas ma tohin sellel maal karjatada?
Kevadel on peale külitud eelmise rentniku poolt ristik, mis seal täpsemalt asub ei oska kohe peast öelda..

Kaido

_________________
Algaja. :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 07, 2012 9:06 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Tere nimekaim.
Endal hetkel 12 suurt lihaveist ja nende külmadega söövad ühe silorulli päevas.Pead ka natuke varuga arvestama.Külmaga vist söövad rohkem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 07, 2012 9:25 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 07, 2012 4:50 pm
Postitusi: 8
Asukoht: Viljandimaa
Kaido kirjutas:
Tere nimekaim.
Endal hetkel 12 suurt lihaveist ja nende külmadega söövad ühe silorulli päevas.Pead ka natuke varuga arvestama.Külmaga vist söövad rohkem.


Vaatasin jah, et nimekaim siin foorumis. :)
Eks plaan on kindlasti varuga seda arvestada.
Aga palju oleks esimesel aastal tark loomi võtta? Ning millal oleks oodata juba veidikes tulu. Ei aja seda tulu küll väga hullult taga, aga kuna vaja siiski soetada ka tehnikat jne siis ainuüksi oma rahakotist ja väikeste toetustega ära ei elaks, käin küll ka päevatööl, aga seegi on nagu on.
Nimelt käin hetkel seal ühes teemas mainitud Kopra talus kus peetakse šoti mägiveiseid ja kus oli 2011 aasta mingine kokkutulek.
Aga sealgi seis kehvake omanikul, praegu nn külmapühad kõigil.

_________________
Algaja. :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 07, 2012 10:58 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 01, 2010 10:03 pm
Postitusi: 99
Asukoht: põlvamaa
tee omale selgeks kas tahad alustada tõukarja pidamist või tootmiskarja? mis tõugu? tõust oleneb ka söötmine. kas on jahu juurde vaja või ei. mineraalid, soolad ikka. kas ümbruses on veel kasutamata maad kus saaksid loomi karjatada. hetkel paistab selle maa juures äriliselt mõtekas olevat ainult tõukarja(midagi mida eestis veel vähe) pidada. samas hobi korras töö kõrvalt pole vahet. ise alustasin 1999 aastal kahe lehmaga. nüüd peaaegu 50 amme ja rohkemaks vist ei aja.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 08, 2012 1:55 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 07, 2012 4:50 pm
Postitusi: 8
Asukoht: Viljandimaa
katapeedu kirjutas:
tee omale selgeks kas tahad alustada tõukarja pidamist või tootmiskarja? mis tõugu? tõust oleneb ka söötmine. kas on jahu juurde vaja või ei. mineraalid, soolad ikka. kas ümbruses on veel kasutamata maad kus saaksid loomi karjatada. hetkel paistab selle maa juures äriliselt mõtekas olevat ainult tõukarja(midagi mida eestis veel vähe) pidada. samas hobi korras töö kõrvalt pole vahet. ise alustasin 1999 aastal kahe lehmaga. nüüd peaaegu 50 amme ja rohkemaks vist ei aja.


tõugu tahaks ikka herefordi. Mineraalide ja sooladega olen ikka arvestanud. Mul juba pakuti kolm väiksemat karjamaa kohta mis iga aasta muidu niisama heina all, enda talust kuskil 600-700 meetri kaugusel, saaks sinna lasta ka nad metsatuka sisse. Kas üldiselt tohib neid lasta metsakese sisse? Töö juures on nad muidu üpris noorukeses lepavõsas. Seal muidugi šoti mägiveised.
Hetkel plaan, et oleneb kuidas rahaliselt välja tuleb ja millised on toetuse saamise võimalused, siis alates viiest loomast alustaks võib olla. Või mis oleks targemate inimeste arvamus? Kuna hetkel tööga on ka nii angu ta on ja linnad mul elukohast kaugel siis ei tasu linnas tööl käimine ka ära, elaksin ära ka mingit tulu saamata, söök ja jook on laual olemas mis muud veel tahta. Peaasi, et loomadel samamoodi söök ja jook oleks ja nad rahul oleksid.

_________________
Algaja. :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Reede Veebr 10, 2012 10:04 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 01, 2010 10:03 pm
Postitusi: 99
Asukoht: põlvamaa
valid herefordi :D . endalgi samad loomad. vali siis alustuseks sõbralikud loomad siis pärast kogu kari rahulik. metsatukka võib ikka lasta, saavad ennast sügada, ainult väiksed kuused rikuvad ära :(. edu!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2012 2:34 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
kas kellegil on kogemusi sellise karjusega http://www.pmkaubamaja.ee/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=10733&category_id=771&option=com_virtuemart&Itemid=20&lang=et

Hinna poolest tundub soodne.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2012 7:47 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 16, 2009 11:39 am
Postitusi: 109
Asukoht: Valgamaa/Hummuli
devil22 kirjutas:


Ma sügisel ostsin, kärab küll.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 14, 2013 6:49 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Nov 13, 2011 8:23 pm
Postitusi: 31
Tere,

Sooviks infot kust osta veiste söödarõngaid (eelistatult 12-kohalised ja ülevalt kaartega mitte kinnised)? Kas kellelgi sellise firma nagu Latter NT toodanguga on kogemusi? Kuidas nende tooted vastu peavad? Otsin just pigem vastupidavaid rõngaid, hind ei ole niivõrd oluline.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 14, 2013 9:07 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2011 11:53 am
Postitusi: 241
Asukoht: Pärnumaa
Latteri ümmargused 12 kohalised on üpris head, kuid suuremad (16 kohta) jäävad pisut nõrgaks, just haakimise kohalt.

_________________
Künnan, külvan, äestan, väetan


edit: enam ei väeta ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 18, 2013 5:44 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 01, 2010 10:03 pm
Postitusi: 99
Asukoht: põlvamaa
Latteri suured ümmargused rõngad on muidu head, ainult need kinnituspulgad sai küll tavaliste poltidega asendatud.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 149 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.